| hole count | 32 hole |
|---|---|
| braking options | 6-bolt disk brake |
| hub width | fat 135mm, fat 150mm |
| spoke type | J-bend |
| colour | black |
| brand | Just Riding Along |
| front or rear | front |
| disc side bearing | 6804 |
| drive side bearing | 6804 |
| brand code | FB-MTF |
Fat front hubs
| hole count | 32 hole |
|---|---|
| front axle options | 12mm, 15mm, 9mm, QR |
| hub width | fat 135mm, fat 150mm |
| spoke type | J-bend |
| colour | black |
| brand | Just Riding Along |
| front or rear | front |
| brand code | FB-MTF |
| braking options | 6-bolt disk brake |
| disc side bearing | 6804 |
| drive side bearing | 6804 |
axle end caps for 6-bolt large diameter front hubs
| front axle options | 12mm, 15mm, 20mm, 9mm, QR |
|---|---|
| front or rear | front |
| bitex hub code | FB-MTF, MTF15-20 |







Reviews
There are no reviews yet.